Mecz Pogon Szczecin - Zaglebie Lubin zakończony wynikiem 0-2

Wczoraj, 10 marca, na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin i Zaglebie Lubin. Zawodnicy obu ekip zmierzyli się w ramach 24. kolejki Ekstraklasy, a ostatecznie zwycięstwo odnieśli goście, pokonując gospodarzy 2-0. Zespół Zaglebia Lubin prowadził już 1-0 na przerwę, utrzymując swoją przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu: Pogon Szczecin - Zaglebie Lubin

Witajcie na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, gdzie dziś odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin a Zaglebie Lubin. Obydwie ekipy stanęły naprzeciw siebie w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Krzysztof Jakubik z Polski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w rytmie intensywnej walki o każdą piłkę. To goście z Lubina jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Kacpra Chodyny, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową w 21. minucie, ustalając wynik na 0-1. Pogon Szczecin nie zamierzał jednak pozostawać w tyle i odpowiedział szybko. Kamil Grosicki w 32. minucie doprowadził do wyrównania po znakomitej akcji wspieranej przez kolegów.

Po przerwie obie drużyny kontynuowały zaciętą rywalizację, starając się zdobyć bramkę, która odwróci losy spotkania. Ostatecznie to Zaglebie Lubin wyszło zwycięsko z tego starcia. Dawid Kurminowski zapewnił swojej drużynie prowadzenie i zwycięstwo strzelając bramkę na 1-2 w 86. minucie.

Podczas meczu arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. W barwach Pogoni Szczecin kartonikami ukarani zostali Mariusz Malec w 19. minucie. Natomiast dla Zaglebie Lubin kartkę widział Sokratis Dioudis tuż przed przerwą, w 45. minucie.

Po emocjonującym spotkaniu obie ekipy mają już plany na kolejne mecze. Pogon Szczecin zmierzy się z drużynami Korona Kielce, Cracovia Krakow, i Jagiellonia, natomiast Zaglebie Lubin czekają starcia z zespołami Stal Mielec, Warta Poznań, i Gornik Zabrze. Mecz z pewnością dostarczył kibicom wiele wrażeń i emocji, pozostawiając po sobie wiele do rozważań i komentarzy.